Biyografi

Ahmet Oktay Kimdir Hayatı ve Eserleri

Ahmet Oktay kimdir. Ahmet Oktay eserleri kitapları nelerdir. Ahmet Oktay kısaca hayatı biyografisi ve eserleri hakkında bilgi.

Ahmet Oktay Ankara’da doğdu. Atatürk Lisesindeki öğrenimini yarıda bıraktı. Ankara’da gazetecilik, memurluk yaptı. TRT’de çalıştı.

Çeşitli dergilerde yayımlanan şiir, deneme, inceleme ve eleştiri yazılarıyla tanındı.

Ahmet Oktay Eserleri Kitapları

Şiir: Gölgeleri Kullanmak, Her Yüz Bir Oykü Yazar, Dr. Kaligari’nin Dönüşü, Sürgün, Sürdürülen Bir Şarkının Tarihi, Kara Bir Zamana Alınlık, Yol Üstündeki Semender, Ağıtlar ve Övgüler, Bütün Şiirleri.

Oyun: Kurt Dişi.

Deneme: Bir Arayışın Yazıları Bir Yazının Arayışları, İnsan Yazar Kitap, Şiddet Söz Yaşam. Anı: Gizli Çekmece.

inceleme: Yazın İletişim İdeoloji, Toplumcu Gerçekçiliğin Kaynakları, Kültür ve İdeoloji, Sanat ve Siyaset, Türkiye’de Popüler Kültür, Cumhuriyet Dönemi Edebiyat 1923/50

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı