Nedir

Antiseptik Nedir, Ne Demek, Hakkında Bilgi

Antiseptik nedir, ne demek, anlamı ve açıklaması. Antiseptik maddeler ve kullanımları hakkında bilgi

ANTİSEPTİK. Mikroorganizmaları öldürme, yok etme niteliği
Mikroorganizmaları yok etmek veya onların çoğalmalarını durdurmak için kullanılan maddeye de antiseptik madde denir. Antiseptik maddelere pratikte, seyreltilmiş, dezenfektan maddeler olarak da bakılabilir.
Antiseptikler, hastane ve bakteriyoloji laboratuarlarında titizlikle ve doğru olarak kullanılmalıdırlar. Bazı bakteri sporları ve bilhassa virüsler çok özel ve yüksek dozda antiseptikler kullanılarak etkisizleştirilirler. Günümüzde mutfak ve banyoların olağan malzemeleri arasına da giren antiseptik maddelerin özenle saklanması ve özellikle çocukların bu maddelerle oynamalarının önlenmesi büyük önem taşımaktadır.
 
 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı