Nedir

Antroposofi Nedir, Hakkında Bilgi

Antroposofi nedir, ne demek, anlamı ve tanımı. Antroposofi nasıl ortaya çıkmıştır, tarihi, özellikleri ve temsilcileri. Antroposofi hakkında kısaca bilgi

ANTROPOSOFİ. İnsan özellik ve yeteneklerinin tanrılaştırıldığı felsefi akım.
Temelleri Pitogorasçılık ve Yeni Platonculuğa dayanır. Goethe’nin dünya görüşünden yola çıkılarak, ilk olarak Alman filozofu Rudolf Steiner (1861 -1925) tarafından ortaya atılmıştır. Bu akımın altında yatan felsefi düşünce; manevi yeteneklerin geliştirilmesiyle, kozmik varlıkların ve insanlığın açıklanamayan yönlerine ulaşılabileceği, insanın insanüstü ruhsal varlıklarda somutlaşabileceği görüşüdür. Akımın yaygınlaştırılması amacıyla Antroposofi Derneği kurulmuş ve gizli madde üstü öğeler incelenmeye, farklı dünya görüşlerine ait gerçeklerin özü kavranmaya çalışılmıştır.
 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı