Biyografi

Celal Özcan Kimdir Hayatı ve Eserleri

Celal Özcan kimdir. Celal Özcan eserleri kitapları nelerdir. Celal Özcan hayatı biyografisi ve eserleri hakkında kısaca bilgi.

Mudurnu’da doğdu. Necatibey Öğretmen Okulundan sonra İstanbul Eğitim Enstitüsü Edebiyat Bölümünü bitirdi. Çeşitli illerde öğretmenlik yaptı.

Sanat yaşamına şiirle başladı. Daha sonra öykü ve romana yöneldi. Öykü ve romanlarında kırsal kesimden büyük kente gelenlerin yaşantılarını dile getirdi. Çeşitli dergilerde kitap tanıtma yazıları, eleştiri ve denemeleri çıktı.

Celal Özcan Eserleri Kitapları

Öykü: Gökova’nın Yalazları, Düğüncüler.

Roman: Sevgi Tuzak mı.

Çocuk kitabı: Sosas Kedileri (öykü), Şakacı Çocuklar (roman), Ovadaki Şenlik (masal-roman), Pamuk Kız, Canım Kitabım (öykü).

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı