Biyografi

Coşkun Ertepınar  Edebi Kişiliği Kısa (Kısaca Özet)

Coşkun Ertepınar  Edebi Kişiliği Kısa (Kısaca Özet) Coşkun Ertepınar Edebi kişiliği, üslup özellikleri ve eserlerinin konusu hakkında kısa bilgi.
Yurt güzelliklerini, yurt insanlarının iç dünyalarını, zevklerini ve elemlerini, olgunluğunu engin benliği içinde gizleyen kimselerin içten duygusallıklarını usta bir gözlem ve tasvirle dile getirmesini bilen Coşkun Ertepınar, duyguyla düşünceyi büyük ustalıkla kaynaştıran şairlerimiz arasında yer alır. Şekil ve dil yapısının sağlamlığı, sıcaklığı yanında kendine özgü lirizmi ile Türk şiirinde yeni bir üslubun sahibi olarak da göze çarpar. Şairin belirli özelliklerinden biri de, halk edebiyatının basit kalıplarından değil, öz kaynağından geniş oranda kaynaklanmasıdır. Atatürk sevgisini, Atatürk ruhunu ve motiflerini çok samimi ve çok güçlü ifadelerle dile getirmesi ise bir başka yönü, başka özelliğidir. Coşkun Ertepınar’ın başlıca eserleri şunlardır: Dönülmez Zaman İçin, Kaderden Yana, Mevsimlerin Ötesinden, Şu Dağlar Bizim Dağlar, Zaman Bahçesinde: (şiirler); Tek Adam: (düzyazı halinde şiirler).

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı