Kitap Özetleri

Dursun Akçam Maral Kitap Özeti

Maral Kitap  Özeti. Maral Kitap içeriği, konusu, ana düşüncesi, kısaca özeti. Dursun Akçam Maral kitabı hakkında kısa bilgi

Dursun Akçam’ın hikâye kitabı (1964)

Doğu Anadolu köylüsünün yaşayışını, düşünce ve inançlarını belirleyen on yedi hikâyede genel olarak köylünün yoksulluğu, köydeki cehalet, köy kadınının toplumdaki değersizliği, başlık derdi, ağaların insafsızlığı, köylü-aydın arasındaki mesafe gibi temalar ele alınıyor. Kınalı hikâyesinde bir öküzün ölümü, bir ailenin mahvolması için yeter bir sebeptir. Maral’da kocası şehre, işe gitmiş bir kadının beş çocukla giriştiği çetin yaşama savaşı işleniyor.
 
 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı