Biyografi

Ece Ayhan Çağlar Kimdir, Hayatı ve Eserleri

Ece Ayhan Çağlar kimdir. Ece Ayhan Çağlar hayatı ve eserleri hakkında bilgi

Datça’da doğan Ece Ayhan Çağlar, 1959’da Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. Bir süre kaymakamlık yaptıktan sonra, İstanbul’a geldi. Türk Sinematek Derneği’nde, bazı yayınevlerinde çalıştı. Bir ara ruhsal bir bunalım geçirerek tedavi gördü.

İlk şiirini Türk Dili dergisinde yayımlayan (Şubat 1954) Ece Ayhan’ın şiirleri İkinci Yeni akımının özelliklerini taşır.

Kınar Hanımın Denizleri (1959), Bakışsız Bir Kedi Kara (1965), Ortodoksluklar (1968), Devlet ve Tabiat (1973) adlı kitaplarındaki şiirleri, daha sonra Yort Savul (1977) adlı yapıtında toplanarak yeniden yayımlanmıştır.
 
 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı