Biyografi

Edip Hakkı Köseoğlu Kimdir, Hayatı

Edip Hakkı Köseoğlu’nun Hayatı Hakkında Kısa Özet Bilgi

İstanbul’da doğan Edip Hakkı Köseoğlu, 1927’de Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’ ni bitirdikten sonra kazandığı bir yarışmayla, Paris Tatbiki Sanatlar Okulu’nda öğrenim görme olanağını elde etti. Yurda dönüşünde Güzel Sanatlar Akademisinde ders verdi; Halkevlerinin görevlendirdiği ressamlar arasına katılarak, Adana yöresinde çalıştı.

Özellikle izlenimcilik doğrultusunda yapıtlar veren Edip Hakkı Köseoğlu, figür ve kompozisyonlarının başarısıyla dikkati çekmiş, karma sergilere katılmış, 1975 Nisanında kişisel bir sergi açmıştır. Bazı yapıtları, İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nde sergilenmektedir.
 
 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı