Biyografi

Emre Kongar Kimdir Hayatı ve Eserleri

Emre Kongar Kimdir? Emre Kongar Hayatı ve Eserleri Hakkında Bilgi

Emre Kongar Kimdir? İstanbul’da doğdu. Şişli Terakki Lisesinden sonra Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. ABD’de sosyal çalışma uzmanlığı eğitimi gördü. Yurda dönünce Hacettepe Üniversitesinde toplumbilim alanında profesör oldu. Öğretim üyeliği, kamuoyu araştırma çalışmaları yaptı. Kültür Bakanlığı müsteşarlığı görevinde bulundu.

Sanat, kültür, demokrasi ve iletişim alanlarındaki çalışmalarıyla tanındı. Türkiye’nin toplumsal yapısını, değişme eğilimlerini inceledi. Bilimsel yayınlarının yanında sanat, edebiyat eleştirileri ve denemeler yazdı.

Emre Kongar Eserleri:  İmparatorluktan Günümüze Türkiye’nin Toplumsal Yapısı, Toplumsal Değişme Kuramları ve Türkiye Gerçeği, Kültür Üzerine, Türkiye Üzerine Araştırmalar, 12 Eylül ve Sonrası, Yaşamın Anlamı (deneme), Hoca Efendi’nin Sandukası (roman), 21. Yüzyıl ve Türkiye

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı