Biyografi

Halikarnas Balıkçısı Edebi Kişiliği Kısa Özet

Halikarnas Balıkçısı Edebi Kişiliği Kısa (Kısaca Özet) Halikarnas Balıkçısı’nın Edebi kişiliği, üslup özellikleri ve eserlerinin konusu hakkında kısa özet bilgi.
Halikarnas Balıkçısı, Bodrum’un denizine aşıktı. Yakın dostluklar kurduğu balıkçılarla da haşir neşir olarak onların yaşamanı uzun yıllar gözlemledi. Zevklerini kederlerini, dertlerini  çok yakından takip etti.. Sonra bunları sağlam, rahat ve çekici bir anlatımla hikaye ve romanlarına aktardı. Bu arada batı Anadolu’nun ta İlk çağLardan beri uzana gelen uygarlığını da derinliğine etüd etti.. Bölgenin bir Yunan uygarlığı değil, bir Anadolu uygarlığı olduğunu kanıtladı. Yunan uygarlığının buralardan kaynaklanıp yararlandığını ortaya koydu. Tarihin ve bölgenin gerçeklerine kendi ruhunun heyecanlarını ve sevgilerini de katarak kaleme almış olduğu eserler, bugün Türk Edebiyatının belirgin değerleri arasında yerini almıştır. 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı