Bilgi Dünyası

Havada Top Çevirmek Nasıl Olur?

Havada top çevirmek nasıl olur, nelere dikkat etmek gerekir. Top çevirmenin basit kuralları.

İşin hilesini öğrendiğinizde, havada top çevirmek gerçekten çok basittir. Bisiklete binmek gibi, bedeniniz nasıl yapıldığını öğrendiğinde, asla unutmayacağınız bir beceriye dönüşür. Aşağıdaki adımları çalışın ve eğer doğru bir şekilde yapamazsanız cesaretiniz kırılmasın. Uzman hokkabazlar bile işe, topları düşürerek başladılar.
Tek Top
Topu sağ elinizde, bel seviyesinde tutun. Topu havaya öyle bir atın ki en yükseğe geldiğinde göz seviyesine ulaşsın ve düştüğünüzde sol elinizle yakalayın. Sonra topu aynı kavisle sol elinizle atın. Bunu, aynı boyutlara kavis çizinceye kadar çalışın.
İki Top
İki elinize de birer top alın. Sağ elinizdeki topu kavisli bir şekilde fırlatın. O, kavisin en yüksek çizgisine ulaştığında, sol elinizdeki topu atın. Sonra ilk topu sol elinizde, ikinci topu sağ elinizle yakalayın. Her seferinde aynı ölçüde kavis yapıp topu yakalayıncaya kadar çalışın ve sol elinizle de başlayın.
Üç Top
Sağ elinize iki, sol elinize bir top alın. İlk topu sağ elinizle atın, sonra ilk top kavisin üst hizasına ulaştığında sol elinizdeki topu atın. Hemen ilk topu sol elinizle yakalayıp, sağ elinizdeki üçüncü topu atın ve aynı anda düşmekte olan ikinci topu aynı elinizle yakalayın. Yakalamaktan çok fırlatmaya odaklanın, çünkü bu en kolay unutulan bölümdür (sonunda elinizde birden fazla topla kalırsınız).
Sık Yapılan Hatalar
Pek çok çaylak, topu yukarı doğru değil, ileri doğru atar ve yakalamak için sürekli yürür. Yüzünüzü bir duvara dönün, böylece hem topu yukarı atmanız gerektiğini hatırlar, hem de yürümezsiniz.
Elleriniz bel seviyesinde olsun; topları yakalamak için elinizi kaldırmayın; topların elinize ulaşmasını bekleyin. Topları hep aynı göz seviyesine atmaya odaklanın.
Sıkışırsanız, bir veya iki top atma ve yakalama konusunda uzmanlaşana kadar bir adım geri gidebilirsiniz.
Bir masa ya da yatak yanında çalışın, böylece topları almak için sürekli eğilmeniz gerekmez.

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı