Biyografi

Hz Davut Hayatı Kısaca

Hz Davut Hayatı Kısaca. Hz Davut hangi dinin peygamberidir, özellikleri nelerdir?Hz Davut hayatı hakkında kısaca bilgi. 
Hz. Davut: Hak peygamber ve İbranilerin ikinci kralı (İ.Ö. 1015-975). Önce çobanlık yaptı. Kral Saul’un oğlu ile arkadaş oldu. Sesinin güzelliği ile tanındı. İyi silah kullanıyordu. İbranilerin düşmanları olan Filisterle savaştı. Onların kralı Galut’u öldürdü. Bu başarısı ve halkın, onu sevmesi Saul’u kuşkuya düşürdü. Saul’un kendisini ve çocuklarını öldüreceğini öğrenen Davud ülkeden kaçtı; bir mağarada saklandı. Saul’un öldürülmesi üzerine İbranilerin kralı oldu. Filistleri yenilgiye uğrattı. Komşularıyla çarpışarak sınırlarını genişletti. Kudüs şehrini kurdu; burasını kendisine başkent yaptı.
Davud, Hz. Musa’nın getirmiş olduğu kanunlara uydu. Kendisine gönderilmiş olan Zebur, dört kutsal kitaptan biridir. Tevratın bir parçası kabul edilir, içinde Davud’un Tanrı’ya yakarışları ve ilahiler vardır.

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı