Biyografi

İsmail Uyaroğlu Kimdir, Hayatı ve Eserleri

İsmail Uyaroğlu kimdir. İsmail Uyaroğlu hayatı biyografisi. İsmail Uyaroğlu eserleri kitapları nelerdir, İsmail Uyaroğlu hayatı hakkında kısaca bilgi

Balıkesir’de doğdu. İstanbul Atatürk Eğitim Estitüsünü bitirdi. Çeşitli illerde öğretmenlik yaptı. Düzeltmen ve reklâm yazarı olarak çalıştı.

Şiir, oyun, roman türlerinde eserler verdi. Şiirlerinin konusunu günlük yaşamdan aldı. Yaşadığımız dünyayı tüm çeşitlilik ve renkleriyle yansıtmaya çalıştı. Başlıca eserleri:

Şiir: Aşktan ve Umuttan Aldım Rengimi, Yakında, Hayatı Karşılayan Şiirler, Şiir Kitabı, Bir Demet Diken, 5+2’ler, Ve Aşk, Şiir Ölümcül Yolculuğun Senin, Ateşin İçinden.

Çocuk şiiri: Gül Sağnağı, Çocuk ve Şiir.

Oyun: Leş.

Çocuk romanı: Bir Liranın İki Günü.
 
 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı