Biyografi

Jules Verne Kimdir, Hayatı ve Eserleri

Jules Verne kimdir. Jules Verne eserleri nelerdir. Jules Verne kısaca hayatı, biyografisi ve eserleri hakkında kısa bilgi

Fransız romancısıdır. Paris’te öğrenim gördü. Yaşadığı dönem, büyük keşiflerin ve icatların yapıldığı bir zamana rastlar. Bu durum, Jules Verne (Jul Vern)’i bilimsel buluşlar üstüne kurulan, imgeye dayanan roman yazmaya yöneltti. Eserleriyle yeni bir çığır açtı.

Jules Verne, romanlarını yazmadan önce konusu ile ilgili bilimsel eserleri inceler, deneyler yapar ve bu bilgileri imge gücüyle derinleştirirdi. Tasarladıkları, birçok icat ve keşfin yolunu açtı. İnandırıcı, sürükleyici, ilgi uyandırıcı bir anlatım tekniği vardır.

Dilimize çevrilen başlıca eserleri: Deniz Altında Yirmi Bin Fersah, Kaptan Grant’ın Çocukları, Arzın Merkezine Seyahat, Seksen Günde Devriâlem, Afrika Ormanlarında, Arz’dan Ay’a Seyahat.
 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı