Kitap Özetleri

Karınca Yuvası Kitap Özeti

 Karınca Yuvası Kitap Özeti. Karınca Yuvası kitabı içeriği, konusu, kısaca özeti. İlhan Tarus Karınca Yuvası Romanı Özeti

Yazarın büyük hikâye diye adlandırdığı eserde olaylar Ankara’da geçer. Tarus, bir sonbahar akşamı, alaca karanlıkta, Yenişehir semtinde, biri on iki, diğeri dokuz yaşlarında iki çocuğun bir şeyler konuştuğunu görür, merak eder, gözetler, çocukları izler, konuşur onlarla ve sırlarını öğrenir. Çocuklar zengin çocuklarıdır, üyeleri çok bir örgüt kurmuşlardır. Amaçları hayvanları korumak, yoksullara, kimsesizlere yardım etmektir. Tarus, evlerindeki sosyete hayatına kayıtsız, iyiliksever bu çocukların dostu olur. Hikâye, Ankara çevresinde çeşitli toplu gezintilerden biri olarak, bir gün, İlhan Ağabey’le çocukların, Dikmen’e gidip eğlenmeleriyle sona erer: Çocuklar o kalabalık dayanışmaları içinde, bir karınca yuvası gibidirler.
Yer yer eğitsel değerler de taşıyan eser, yazarın, çocuk edebiyatımıza olumlu bir katkısı niteliğindedir.
 
 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı