Biyografi

Kemal Özer Kimdir Hayatı ve Eserleri

Kemal Özer kimdir. Kemal Özer eserleri kitapları nelerdir. Kemal Özer hayatı biyografisi ve eserleri hakkında bilgi.

Kemal Özer  (1935- )

İstanbul’da doğdu. İstanbul Erkek Lisesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümündeki öğretimini yarıda bıraktı. Kitapçılık, yayıncılık, gazetecilik yaptı.

Çeşitli dergilerde yayımlanan şiirleri ile tanındı. Şiirlerinde özgün bir dil, sağlam bir yapı görülür. Kitaplarındaki tek tek şiirlerin oluşturduğu bir bütünlük göze çarpar. Uzak çağrışımlardan somuta varır.

Kemal Özer Eserleri, Kitapları

Şiir: Gül Yordamı, Ölü Bir Yaz, Tutsak Kan, Kavganın Yüreği, Yaşadığımız Günlerin Şiirleri, Sen de Katılmalısın Yaşamı Savunmaya, Geceye Karşı Söylenmiştir, Kimlikleriniz Lütfen, Araya Giren Görüntüler, Çağdaş ve Boyun Eğmeyen, Sınırlamıyor Beni Sevda, İnsan Yüzünün Tarihinden Bir Cümle, Bir Adı Gurbet, Oğulları Öldürülen Analar.

Gezi yazısı: Güldeki Şafak, Düşmanı Kardeş Yapmak.

Deneme: Umut Edebiyatı Yedi Canlıdır, Acı Şölen, Gün Olur Söze Yazılır.

Derleme: Sanatçılarla Konuşmalar, Şiirlerle İstanbul, Soruların Gündeminde.

Günce: Tanık Günler (iki cilt).
Çocuk kitabı: Nasrettin Hoca, Tatil Köyünün Çocukları, Trenler Ne Güzeldir, Dünya Onlarla Daha Güzel, Çiçek Dürbünü

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı