Biyografi

Kemalettin Kamu Edebi Kişiliği Kısa Özet

Kemalettin Kamu Edebi Kişiliği Kısa (Kısaca Özet) Kemalettin Kamu’Edebi kişiliği, üslup özellikleri ve eserlerinin konusu hakkında kısa özet bilgi.
Edebiyata şiirle giren Kemalettin Kamu (Kâmi). içinde yetiştiği kara günlerin etkisiyle hep hüzünlü eserler verdi. Millî ruhu ve kahramanlığı dile getiren manzumeleri bile derin ve ince anlamlarla doludur. «Hecenin Beş Şair birinin yolunu izleyen cumhuriyet dönemi şairlerindendi. Bu etkiyle duru, temiz, sade ve rahat bir dille; ahenkli bir heceyle yazdığı şiirlerinde Kurtuluş Savaşı’nın renkli izlenimleri, yurt sevgisi, aşk ve gurbet acıları başlıca konuları ve temaları oluşturmaktadır. Genç yaşında öldüğü için eserlerini bir kitap halinde toplayıp yayınlamak fırsatı bulamadı. Ancak ölümünden sonra, Rıfat Necdet Evrimer: Kemalettin Kamu: Hayatı, Şahsiyeti ve Şiirleri adlı bir kitap hazırlamıştır ki. manzumelerinin hemen bütünü bu kitapta yer almaktadır.

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı