Nedir

Konsey Nedir Kısaca Bilgi

Konsey nedir, ne demek, konsey hakkında kısaca bilgi.
Konsey. Bazı sorunları konuşup tartışan topluluk. Genellikle konsey, yönetim görevini yerine getirmekle görevlen dirilmiş veya kendi kendisini görevlendirmiş, yetkili kılmış, kişilerden oluşan bir topluluktur. Ulus adına kararlar almaya yetkili olabileceği gibi, uluslararası platformda bağlayıcı olmasa bile yönlendirici, yol gösterici kararlar almaya yetkili konseyler vardır.
Milli Güvenlik Konseyi 12 Eylül 1980′ den başlayarak,önce yürütme ve yasama, daha sonra yalnız yasama yetkisini kullanmış Birleşmiş Milletler’in bir alt kurulu olan Güvenlik Konseyi ise, 1950 yılında Kore Savaşı’na Birleşmiş Milletler birlikleri gönderilmesine karar vermiştir.
Büyük Kültür Ansiklopedisi 7 Cilt 2741

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı