Nedir

Konsil Nedir Kısaca Bilgi

Konsil Nedir? Konsil Ne Demek, Konsil Hakkında Kısaca Bilgi; Konsil:  öğreti ve kilise disiplini konularında karar vermek amacıyla, piskoposların toplandığı dinsel kurul
İlk kez, II. yüzyılda İznik’te olmak üzere, on dokuz kez toplanan konsillere kardinal, piskopos ve rahipler katılmış, Hristiyanların dini konulardaki tüm sorunları tartışılmıştır. Konsillere katılan piskoposlara peder sanı verilmiştir.
Konsil, papa tarafından yönetilmiş ve alman kararları papa onaylamıştır. Onaylanan bİr karar, daha sonra hiçbir şekilde değiştirilmemiştir. Kararların yazılı olduğu metinler, külliyatlarda bir araya getirilmiştir.
Hristiyanlardan başka Buddhalarda da, Mö V. yüzyıl İle MS II. yüzyıl arasında altı kez konsil toplanmıştır.
Büyük Kültür Ansiklopedisi 7 Cilt 2741

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı