Kitap Özetleri

Küçük Devler Oyunu Özeti

Küçük Devler Oyunu Özeti. Küçük Devler oyunu içeriği, konusu, kısaca özeti. Hidayet Sayın Küçük Devler Oyunu hakkında kısa bilgi

KÜÇÜK DEVLER

Topuzlu (1963) ve Pembe Kadın (1965) oyunlarının konularını köy gerçeklerinden alan Hidayet Sayın, Kördüğüm (1965)’de köyden ayrılır, dördüncü oyunu Küçük Devler’de gene köy sorunlarına döner. 1967’de İstanbul’da Kent Oyuncularında oynanmış, kitap halinde basılmamış Küçük Devler’de “köylünün çeşitli gibi görünen dertleri bir noktada düğümlenip kalır: Yoksul-yoksulluk. Aslında köylü de hekimlik taslayan bir hocanın, yalnız deneylerine dayanan bir ebekadının yetersizliğini bilmekte, köyünde hiç değilse bir sağlık memurunun, diplomah bir ebenin bulunmasını istemektedir. Ama bunları bulamayınca da, elindekini avucundakini bu kendilerini dev aynasında gören şarlatanlara kaptırır.” Günay Akarsu, Milliyet gazetesi, 11 Aralık 1967.
 
 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı