Kitap Özetleri

Küçük İstasyonlar Kitap Özeti

Küçük İstasyonlar Kitap Özeti, Küçük İstasyonlar Kitap içeriği, konusu, kısaca özeti. Ayhan Hünap Küçük İstasyonlar Romanı Özeti

KÜÇÜK İSTASYONLAR

Başına Prof. Kenan Akyüz ile Reşat Nuri Darago’nun birer yorumu eklenmiş olan romanı, kitabın üçüncü ön yazısı olan dertleşmesinde yazar, kendisi, şu satırlarla özetliyor: “Benim romanım, küçük bir limanda, isimsiz bir geminin düdüğüyle başlar. Anadolu’nun küçük istasyonlarından birinde, soluyup-duran, sonra da alıp başını çekip giden bir trenin düdüğüyle biter.”
Yazar, geçmiş zaman peşinde, gerilimli şiirli bir dille, birbirine bağlı hikâyeler halinde, kendi hayatını anlatıyor. Taşra kasabalarında geçmiş çocukluk, Ankara’da öğrenim ve bir aşkın hüznüyle dolu üniversite, gazetelerde çalışma ve İstanbul’da Kanlıca yıllarını anlatıyor.
 
 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı