Künye

Kültürel Bellek 2010 yılında yayın hayatına başladı. Site ismini Jan Assman Kültürel Bellek adlı kitabından aldı. Neden bu kitap diye olacak sorarsanız kitabın tanıtımındaki şu satırlar sitenin amacına çok uygundu. 
(Toplumların belleğini, kendi geçmişlerini hatırlama biçimlerini hatırlama biçimlerini kimlik sorunlarıyla ilişkilendiren bu kitap, konuyla ilgilenenlere temel açıklamalar sunuyor. İdefix)
Bu sitenin kurulmasının iki temel nedeni var. Birincisi mezun olduğum Türk Halkbilimi bölümünün tanıtılmasını sağlamak ve bu bölümde okumak isteyenlere yol göstermekti. Bunu büyük ölçü de başardığıma inanıyorum.
İkinci amacım, “Türkiye Cumhuriyetinin temeli kültür’dür” diyen Mustafa Kemal’in bu düşüncesinin önemini topluma ve gelecek kuşaklara aktarabilmek.
Popüler kültürün bütün dengeleri alt üst ettiği bir dönemde bir kültür sitesi açmak aslında bir zorunluluktu. Ya da ben kendimi zorunlu hissettim. Gazi Üniversitesi Türk Halkbilimi öğrencilerinin köy köy dolaşarak yaptığı bir çok araştırmayı daha geniş çevrelere ulaştırabilmek amacıyla gerekli izinleri alarak site içerisinde künye bilgileriyle paylaştım.
Zamanla site içeriği daha da zenginleşti ve bugünlere kadar geldi. Site de uzun yıllar hiçbir reklam yayınlamadım. Fakat site içeriği zenginleştikçe maliyetler de artmaya başladı. Bu yüzden site de google reklamlarını görmektesiniz.
Site ile ilgili olarak her türlü olumlu veya olumsuz düşüncelerinizi çekinmeden paylaşabilirsiniz. İçerikler ile ilgili olarak yanlış veya eksik bilgiler gördüğünüzde iletişim bölümünden bildirebilirsiniz.
Sitenin hazırlanmasında ve geliştirilmesinde bir ekip bulunmamaktadır. Künye de bu yüzden farklı isimler göremezsiniz.
Sağlıcakla kalın…
 

Kapalı