Biyografi

Lascelles Abercrombie Kimdir, Hayatı Eserleri

Lascelles Abercrombie kimdir, hayatı (biyografisi) eserleri hakkında bilgi
İngiliz şairi ve yazarı (Ashtonupon-Mersey 1881 Londra 1938) Romantik şiirlerinin yanı sıra, eleştirileri ve öğreticiliğiyle de ün salan Lascelles Abercrombie, yapıtlarında, özellikle de The sale of St. Thomas (Aziz Thomas’ın Satılışı, 1911) adlı altı perdelik manzum oyununda dramatik monologları büyük bir başarıyla kullanmış, şiirlerini Emblems of Love (Aşkın Simgeleri, 1912) adlı yapıtında toplamıştır.
Başlıca eleştiri kitapları arasında Thomas Hardy (1912). The Theory of Poetry (Şiirin Kuramı, 1924), Principles of literary Criticism (Edebi Eleştirinin Kuralları, 1932) sayılabilir.
Bilginin Kaynağı; Grolıer Internatıonal Amerıcana Encyclopedia

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı