Bilgi Dünyası

Lloyds Sigorta Şirketi Hakkında Bilgi

LLOYD. Londra’da dünya çapında anlaşmalar imzalayan bir sigorta şirketi.

1688’den bu yana Edward Lloyd’un bir kahvehane satın almasıyla deniz sigortacılığının merkezi olan Lloyd, yaklaşık sekiz bin sigortacının kendi adına çalışarak bir araya geldiği bir topluluktur.

Film yıldızlarının sakalına gelebilecek muhtemel kazalardan, uzay araçlarına kadar her türlü sigorta anlaşması yapan Lloyd , özellikle gemicilikte bir bilgi kaynağı olmuştur. Gemi yapımını denetler ve kurallar koyar. Halen kullanılmakta olan gemileri teftiş eder, inceler ve denize açılan gemi ve yatların tüm evraklarını sigortalar. 1734’ten beri günlük olarak gemicilik hakkında bilgi veren Lloyd’s List adlı gazete yayınlanmaktadır.

Türkiye’deki en büyük sigorta şirketi olan Milli Reassürans, büyük sigortalarını riske girmemek için Lloyd’a tekrar sigorta ettirerek kendini garantiye almaktadır.
 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı