Kitap Özetleri

Loş Ayna Kitap Özeti

Loş Ayna Kitap Özeti. Loş Aynak Kitap içeriği, konusu, kahramanları. Erhan Bener’in Loş Ayna Kitabı hakkında kısaca bilgi. Loş Ayna Romanı Özeti

On yedisinde evlendirilmiş, ondokuzundayken altmışlık kocasının ölümüyle dul kalmış, zengin ve güzel Mâhide’nin seks tutkulanyla başlayan roman, daha sonra küçük yaşta öksüz kalmış iki kardeşin hayatına geçer: Büyük, Sâhir, savcıdır; küçük, Selçuk, üniversite öğrencisi. Aralarındaki yaş farkı, Sâhir’in Selçuk’a bir anne gibi bakmış olması, Selçuk’un kendi kişiliğini bulmasına engel olmuştur. Selçuk’un, fakülte arkadaşı İlhan vasıtasıyla, İlhan’ın teyzesi olan Mânide ile tanışmasından soma Sâhir, kardeşini kıskanmaya başalar. Selçuk’un Mâhide’ye tutulması, düşük karakterli teyzesinden nefret etmekte olan ilhan’ı da ürkütmüştür: İlhan, zayıf iradeli arkadaşının mahva sürükleneceğinden korkmaktadır. Sava Sâhir, bir gece evine gittiği Mâhide’yle yatar, ayrılmadan önce de ona evlenme teklifinde bulunur, fakat kadın reddeder bu teklifi; Savcıya, kendisiyle hiç yatmamış olan kardeşinin de, daha önce evlenmelerini istediğini söyler. Evine dönen savcı Sâhir, ertesi sabah İlhan’ın telefonundan Mâhide’nin sabaha karşı öldürüldüğünü öğrenir, Mâhide’nin evine koşar. Önce bir intihar gözüyle bakılır olaya; fakat genç kadının mücevherleri de kayıptır; bir cinayete kurban gittiği anlaşılır. Kovuşturmalar sonucu: katil Selçuk’tur. Kendisim tutuklamaya gelen polislerin gözü önünde Selçuk, taraçadan caddeye atlayarak intihar eder.
Mâhide’nin ölümü üzerine daha da artan gerilimiyle heyecanlı bir polis romanı niteliğine bürünen eser, başarısını, daha çok, kişilerin iç dünyalarını ustalıkla çözümlemesinden alıyor.
 
 
 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı