Kitap Özetleri

Macerayı Aşk Özeti

Macerayı Aşk Özeti. Abdülhak Hamit Tarhan’ın Macerayı Aşk kitabı içeriği, konusu, Macerayı Aşk Kitabı hakkında kısa bilgi. Abdülhak Hamit Tarhan’ın oyunu

Şairin ilk eseri olan dört perdelik ve düzyazı oyunda Keşmir civarında bir kabile reisi, kızı Sakıbe Sultan’ı kardeşinin oğluna vermek niyetindedir. Fakat kız, kimliğini saklayarak o delikanlının hizmetine girmiş başka bir genci, Haydar Mirza’yı sevmektedir. Haydar’ı da gene kimliğini gizleyerek onun peşine düşüp buralara gelmiş ve Gülnaz adıyla Sakıbe Sultan’ın hizmetine girmiş Zeynep Begüm seviyor. Oyunun bütün konusu bu girift aşk maceralarının meydana getirdiği zorluklara dayanıyor ve iyi bir sonuca bağlanıyor.
 
 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı