Nedir

Madaralı Roman Ödülü Nedir?

Madaralı Roman Ödülü nedir, ilk ne zaman verilmiştir, Madaralı Roman ödülünü alan yazarlar ve eserleri

Madaralı Roman ÖdülüÖğretmen Fikret Madaralı ve eşinin verdiği ödül. Bir önceki yılda basılmış romanlardan birine verilmektedir, ödül sonuçları Köy Enstitülerinin kuruluş yıldönümü tarihi olan 17 Nisan günü açıklanmaktadır.

Madaralı Roman Ödülü’nün verildiği ilk yıl olan 1974’te Yaşar Kemal, Demirciler Çarşısı Cinayeti adlı eseriyle kazandı. Daha sonra, Abbas Sayar, Can Şenliği; Talip Apaydın, Tütün Yorgunu; Ömer Polat, Dilan; Aysel Özakın. Anlımda Mavi Kuşlar; Aziz Nesin, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz; Adalet Ağaoğlu, Bir Düğün Gecesi; Oktay Rıfat, Danaburnu; Rıfat Ilgaz, Yıldız Karayel; Sulhi Dölek, Kiracı adlı eserleriyle bu ödülü almışlardır.
 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı