Biyografi

Mahir Ünlü Kimdir, Hayatı ve Eserleri

Mahir Ünlü kimdir, Mahir Ünlü eserleri nelerdir. Mahir Ünlü hayatı ve eserleri hakkında kısaca bilgi.

Askerî öğrenci olarak Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. Askerî okullarda edebiyat dersi okuttu.

Edebiyat eleştirisi alanındaki çalışmalarıyla tanındı. Liseler için Türk dili ve edebiyatı ders kitapları hazırladı. Türk edebiyatının çeşitli alanları ile ilgili çalışmalar yaptı.

Başlıca eserleri: Öz Türkçe Sözlük, Kavramlar ve Boyutları, Toplumsallık Açısından Türk Edebiyatı, Dil ve Edebiyatta Temel Kavramlar, 20. Yüzyıl Türk Edebiyatı (dört cilt, Ömer Özcan’la), Edebiyat Bilgileri, Dil Bilgileri, Şinasi, Türkçede Yazınsal Eleştiri.
 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı