Nedir

Makineli Tüfek Nedir, Makineli Tüfek Hakkında Bilgi

Makineli Tüfek:  Sürekli ve hızlı ateş edebilen otomatik silah.

Geri tepmen veya gaz basıncıyla çalışan tüfek, su ve hava ile soğutulur. Mermiler bazı tüfeklerde şarjör, bazılarında da uzun şeritlerde toplanır. Sabit bir yere oturtularak ateş edilmesine rağmen, hafifliğinden dolayı genellikle elde taşınır ve omuz silahı olarak kullanılır.

Tank ve çeşitli savaş uçaklarında da kullanılan makineli tüfek ile benzeri silahlar arasında önemli bir fark yoktur. Ancak, jetlerdeki hız, sıcaklık ve yükseklik sorunlarından dolayı standart makineli tüfek, modası geçen bir silah olmuştur. Kullanılan silahlar bir elektrik motoru ile çalıştırıldığı için makineli tüfekten çok, otomatik tüfek olarak sınıflandırılır.
 
 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı