Biyografi

Marcel Achard Kimdir, Hayatı ve Eserleri Hakkında Bilgi

 Marcel Achard kimdir, Marcel Achard kısaca hayatı biyografisi ve eserleri hakkında bilgi. Marcel Achard Fransız tiyatro ve sinema yazarıdır.

Tiyatro yaşamına metin okumak ve suflörlükle başlamış, bir süre oyunculuk yapmıştır. Piyes yazarlığında ilk eseri “Benimle Oynar mısınız?” dır. Şiirli ve şakacı bir üslubu vardır. Sinema dünyasına da girmiş, pek çok filmin hazırlanmasında yönetici ve senarist olarak katkıda bulunmuştur. Çağdaşı olan piyes yazarlarını nükteli bir dille canlandıran “Onlarla Birlikte Gülelim (1957)” adlı bir de kitap yayımlamıştır.
Önemli kitapları: “Benimle Oynar mısınız? (1923), Aydaki Jean (1931), Sarışınımın Yanında (1931), Domino (1931), Patates (1957), Fenerlerin Polkası (1961),  Sefahat (1973).
 
 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı