Biyografi

Mehmet Doğan Kimdir, Eserleri, Kitapları

Mehmet Doğan kimdir. Mehmet Doğan kısaca hayatı biyografisi. Mehmet Doğan eserleri kitapları nelerdir, hayatı hakkında kısaca bilgi

Adana’da doğan Mehmet Doğan, Harp Okulunu bitirdi (1951) ve hava subayı oldu (1953). Sağlık nedenleriyle uçmayı bıraktı (1956). Ege üniversitesinde İngilizce okutmanı oldu.

Başlangıçta, kavgacı, toplumcu yazılar kaleme alan Mehmet Doğan, edebiyatı bir «kavga aracı» olarak görüyordu. Daha sonraki yazılarındaysa, edebiyat yapıtlarının sanatsal bir yanı olması görüşünü benimsedi. 1973’te Tekrarın Tekrarı adı altında topladığı eleştiri ve denemeleriyle 1974 T.D.K. Eleştiri ödülünü aldı.

 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı