Biyografi

Mehmet Önder Kimdir Hayatı ve Eserleri

Mehmet Önder kimdir. Mehmet Önder eserleri kitapları nelerdir. Mehmet Önder kısaca hayatı biyografisi ve eserleri hakkında kısa bilgi

Mehmet Önder, Konya’da doğdu. Konya Lisesinden sonra Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih Enstitüsünü bitirdi. Müzelerde müdürlük, Millî Eğitim Bakanlığında genel müdürlük ve kültür müsteşarlığı yaptı.

İlk şiir ve yazıları Konya’daki dergilerde yayımlandı. Tarih, tasavvuf, sanat tarihi ve folklor alanlarında araştırmalar yaptı. Ulusal değerlerimizi ve bu değerleri yaratanları yaşatmak için çaba harcadı.

Mehmet Önder Eserleri Kitapları

Şiir: Köyün Bağrından, Zafer Yolunda, Mevsim Sonu.

Diğer eserleri: Seyahatnamelerde Konya, Gönüller Sultanı Mevlânâ, Anadolu Efsaneleri, Efsane ve Hikayeleriyle Anadolu Şehir Adları, Anadolu Fetih Destanları, Bitmez Tükenmez Anadolu, Nasrettin Hoca, Şehirden Şehire, Atatürk’ün Yurt Gezileri, Aldı Sözü Anadolu, Antika ve Eski Eserler Ansiklopedisi, Anadolu Kentleri

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı