Biyografi

Murathan Mungan Kimdir Hayatı ve Eserleri

Murathan Mungan kimdir. Murathan Mungan eserleri kitapları nelerdir. Murathan Mungan kısaca hayatı biyografisi ve eserleri hakkında bilgi.

Murathan Mungan  (1955 – )

İstanbul’da doğdu. Mardin Lisesinden sonra Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünü .bitirdi. Devlet Tiyatrolarında dramaturg olarak çalıştı.

Çeşitli dergilerde yayımlanan şiir, öykü ve yazılarıyla tanındı. Öykü ve şiirlerinde iç çatışmalar içinde bunalan büyük kent insanlarını anlattı. Şiirde yeni biçim olanakları aradı. Öykülerinde şiirsel bir dil kullandı.

Murathan Mungan Eserleri Kitapları

Şiir. Osmanlı’ya Dair Hikayat, Kum Saati, Sahtiyan, Yaz Sinemaları, Eski 45’likler, Mırıldandıklarını, Yaz Geçer, Oda Poster ve Şeylerin Kederi, Omayra, Metal, Oyunlar, İntiharlar, Şarkılar, Mürekkep Balığı, Başkalarının Gecesi.

Öykü: Son İstanbul, Cenk Hikâyeleri, Hedda Gabler Adlı Bir Kadın, Kırk Oda, Lâl Masallar, Kaf Dağı’nın Önü.

Oyun: Mahmud ile Yezida, Taziye, Geyikler Lânetler, Bir Garip Orhan Veli.

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı