Biyografi

Mustafa Necati Sepetçioğlu Edebi Kişiliği Kısaca Özet

Mustafa Necati Sepetçioğlu Edebi Kişiliği Kısa (Kısaca Özet) Mustafa Necati Sepetçioğlu Edebi kişiliği, üslup özellikleri ve eserlerinin konusu hakkında kısa özet bilgi
Hikayeler, edebiyat çalışmaları tiyatro denemeleri de kaleme alan Mustafa Necati Sepetçioğlu, sanat hayatındaki bütün ağırlığını roman üzerinde yoğunlaştırdı. Birkaç serbest romandan sonra kendisine bu alanda yeni ve özel bir yol seçti: Türklerin Orta Asya’dan Anadolu’ya doğru yönelişlerinden başlayarak Anadolu’da kurdukları büyük imparatorluğu, bu imparatorluğun başından günümüze kadar geçirdiği evreleri, ortaya koyduğu büyük uygarlığı, yetiştirdiği büyük insanları; olayları, gelişmeleri, kişileri ile Osmanlı Devletinin ve Türk milletinin tarih-destan-sanat karması bir ortam içinde manevi anıtını dikmeyi amaçladı. Başka bir deyimle Ya-kup Kadri’nin Tanzimat’tan günümüze kadarki evrimleşme tablomuzu; Anadolu öncesi Türk tarihinden bu yana, günümüze ulaştırmayı planladı. Yazar bu çalışmasını ısrarlı ve düzenli bir şekilde halen sürdürmektedir. 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı