Biyografi

Mustafa Necati Sepetçioğlu Kimdir, Eserleri

Mustafa Necati Sepetçioğlu kimdir, eserleri. Mustafa Necati Sepetçioğlu hayatı ve eserleri hakkında kısa bilgi.

Zile’de doğdu. Haydarpaşa Lisesinden sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. Sosyal Sigortalar Kurumunda ve Millî Eğitim Basım Evinde çalıştı.

Çeşitli dergilerde yayımlanan öyküleri ile tanındı. Öykü yanında oyun ve roman türlerinde eserler yazdı. Romanlarında, Türk tarih ve yaşamını konu edindi. İslâmiyet öncesi Türk destanlarını günümüz Türkçesine aktardı.

Mustafa Necati Sepetçioğlu Eserleri, Kitapları

Roman: Kilit, Anahtar, Kapı, Konak, Çatı, Cevahir ile Sadık Çavuşun Buğday Kamyonu, Darağacı, Ebemkuşağı, Geçitteki Ülke, Üçler-Yediler-Kırklar, Bu Atlı Geçide Gider.

Öykü: Abdürrezzak Efendi.

Oyun: Çardaklı Bakıcı, Büyük Otmarlar, Mehveş Hanım, Köprü, Son Bloklar, Her Bizans’a Bir Fatih.
Destan: Yaratılış ve Türeyiş, Türk Destanları ve Dede Korkut Hikâyeleri.
 
 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı