Kitap Özetleri

Muzaffer Buyrukçu Kavga Kitap Özeti

 Muzaffer Buyrukçu Kavga Kitap Özeti, Kavga kitabı içeriği, konusu, kısaca özeti. Kavga hikaye kitabı hakkında kısacab ilgi

Arnavutluk’tan göçmen gelmiş, İstanbul’da yerleşmiş bir ailenin hayatını konu edinen hikâyeler, ayrı başlıklar taşımaz, sayılarla sıralanır; buna göre yedi bölümdür kitap. Bir kira evinde oturan aile fakirdir. Baba, bir fabrikada çalışır, en büyük oğlu Naci bir atölyede çıraktır, Mehmet askerdedir, Osman ilkokul ‘da, en küçükleridir. İki kız (Sevim ve Nuran)la birlikte, beş çocukludur aile. Evde ayrıca anne vardır, dayı vardır. Sekiz nüfusa Bayram’ın ve komşu ermeni kızı Seta ile annesi Bercuhi’nin de eklenmesiyle, yurt özlemlerine, geçmişin anılarına, şimdiki hayatlarının boyutları, olayları da girer. Meselâ, bastıran sıcaklar, tahtakuruları; sıkıntıyı arttırmış, sinirleri gevşetmiştir; büyük oğul Naci’nin Seta’ya olan aşkı Sevim tarafından desteklenir. “Ekmekleri olduktan, tencereleri kaynadıktan sonra” iyidir ailenin durumu.
Hikâyeler diye nitelenen ve 1968 Sait Faik Abasıyanık Armağanı’nı kazanan eser, bir roman özelliği gösteriyor.
 
 
 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı