Biyografi

Nezihe Meriç Kimdir Hayatı ve Eserleri

Nezihe Meriç kimdir. Nezihe Meriç eserleri kitapları nelerdir. Nezihe Meriç kısaca hayatı biyografisi  ve eserleri hakkında bilgi.

Nezihe Meriç Hayatı (1925- )

Gemlik’te doğdu. Eskişehir Lisesini bitirdi, istanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesindeki öğrenimini yarıda bıraktı. Bir süre ilkokul öğretmenliği yaptı. Sonra yayıncılıkla uğraştı.

Seçilmiş Hikâyeler dergisinde çıkan öyküleriyle tanındı. Öykülerinde, toplumsal yaşamın çarkları arasında sıkışmış genç kız ve kadınları şiirsel bir dille anlattı.

Nezihe Meriç Eserleri Kitapları

Öykü: Bozbulanık, Topal Koşma, Menekşeli Bilinç, Dumanaltı, Bir Kara Derin Kuyu.

Roman: Korsan Çıkmazı.

Oyun: Sular Aydınlanıyordu, Sevdican.

Çocuk kitabı: Alagün Çocukları, Küçük Bir Kız Tanıyorum Altı Yaşında, Küçük Bir Kız Tanıyorum Yedi Yaşında, Küçük Bir Kız Tanıyorum Sekiz Yaşında, Küçük Bir Kız Tanıyorum Dokuz Yaşında, Küçük Bir Kız Tanıyorum On Bir Yaşında, Küçük Bir Kız Tanıyorum On İki Yaşında.

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı