Biyografi

Ömer Bedrettin Uşaklı Edebi Kişiliği Kısaca Özet

Ömer Bedrettin Uşaklı Edebi Kişiliği Kısa (Kısaca Özet) Ömer Bedrettin Uşaklı Edebi kişiliği, üslup özellikleri ve eserlerinin konusu hakkında kısa özet
Hececilerin izinden giden Ömer Bedrettin, özellikle Faruk Nafiz’in etkisinde kaldı. Aşk ve vatan sevgisi anlayışında ona benzerlikler gösteren şiirler kaleme aldı. Kaymakam olarak ülkenin çok güzel ve çok değişik yörelerini dolaşırken, bu yörelerin eşsiz tabiat güzelliklerini benliğinin derinliğinde duydu yaşadı ve onları dile getirdi. Bu güzelliklerden aldığı coşkunluğa denizin ve İstanbul’un özlemi de katılınca gurbette vatan vatanda gurbet tema’sından kaynaklanan içli, ince, berrak ve temiz şiirlerini peş peşe sıraladı. Anadolu’yu maddi ve manevi güzellikleri, acılıkları tatlılıklarıyla konuşturan manzumelerinde daima yerli, daima bizden sesler verdi. Ömer Bedrettin, aşırı hassas ruh yapısını eserlerine son derece samimiyetle ve son derece rahatlıkla aktaran yurt şairlerimizden biridir. Üç şiir kitabının adları şunlardır: Deniz Sarhoşları: (ilk eseri); Yayla Dumanı, Sarıkız Mermerleri: 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı