Biyografi

Özdemir Asaf Kimdir Hayatı ve Eserleri

Özdemir Asaf kimdir. Özdemir Asaf eserleri kitapları nelerdir. Özdemir Asaf hayatı biyografisi ve eserleri hakkında kısa bilgi

Özdemir Asaf (1923 – 1981)

Ankara’da doğdu. İstanbul Kabataş Erkek Lisesini bitirdi. Hukuk ve İktisat Fakültelerindeki öğrenimlerini yarıda bıraktı. Gazetecilik, çevirmenlik, matbaacılık yaptı. İstanbul’da öldü.

Çeşitli dergilerde yayımlanan şiirleriyle tanındı. Yoğun duygu ve düşüncelerini, küçük dizeler hâlinde işlediği kısa şiirlerle verdi.

Özdemir Asaf Eserleri, Kitapları

Şiir: Dünya Kaçtı Gözüme, Sen Sen Sen, Bir Kapı Önünde, Yuvarlağın Köşeleri, Yumuşaklıklar Değil, Nasılsın, Çiçekleri Yemeyin, Yalnızlık Paylaşılmaz, Benden Sonra Mutluluk.

Öykü: Yağmur Yağacak.

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı