Biyografi

Publius Vergilius Kimdir, Hayatı ve Eserleri

Publius Vergilius kimdir. Publius Vergilius eserleri nelerdir. Publius Vergilius kısaca hayatı, biyografisi ve eserleri hakkında kısa bilgi.

Lâtin şairidir. İyi bir öğrenim gördü. Çocukluğundan beri içinde var olan doğa sevgisini şiirlerinde yansıttı. Pastoral, epik ve didaktik şiirler yazdı. Pastoral şiirlerinde kent yaşamının büyüsüne kapılıp köy yaşamından uzaklaşan Romalılara yeniden toprak, kır sevgisini kazandırmak istedi. Doğa betimlemeleri büyük ilgi gördü. “Eneide” adlı eseri dünya edebiyatının en önemli epik şiirlerinden kabul edildi. Dünya edebiyatında, eserleri ile geniş toplulukları etkileyerek davranış değişikliği yaratabilmiş önde gelen şairlerden sayıldı.

Başlıca eserleri: Çoban Şiirleri (kır ve doğa sevgisini anlatan pastoral şiirler), Çiftçi Şiirleri (dört kitap, tarımın önemini anlatan şiirler), Eneide (destan).
 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı