Biyografi

Refik Durbaş Kimdir Hayatı Eserleri

Refik Durbaş kimdir, Refik Durbaş’ın hayatı ve eserleri, kitapları hakkında bilgi

Erzurum’da doğan Refik Durbaş, liseyi İzmir’de bitirdi (1969). İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümüne girdiyse de, öğrenimini yarım bıraktı. Cumhuriyet gazetesinde düzeltmen olarak çalışmağa başladı. 1967’de bir edebiyat, dergisi çıkardı: Alan 67.
Önceleri İkinci Yeni akımı doğrultusunda yapıtlar veren, daha sonra biçim ve özün iyi dengelendiği duyarlı şiirler yazan Refik Durbaş, 1978’de yayımladığı şiir kitabı Çırak Aranıyor ile 1979 Yeditepe şiir ödülünü kazanmıştır. Ayrıca Kuş Tufanı (1971) ve Hücremde Ayışığı (1974) adlı iki şiir kitabı vardır. Çocuklar için şiirlerini. Denizler Sincabı (1979) ve İkinci Baskı (1979) adlı kitaplarında toplamıştır.
 
 
 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı