Kitap Özetleri

Refik Erduran Kelepçe Oyunu Özeti

 Refik Erduran Kelepçe Oyunu Özeti. Kelepçe Oyunu içeriği, konusu, hakkında kısaca bilgi. Kelepçe Refik Erduran’ın oyunu (1967) 

S. Günay Akarsu (Papirüs dergisi, Ocak 1968) oyunu şöyle özetliyor: Erduran, bir şarlatanı, Türkiye’yi kurtarmaya kalkışan bir asalağı ortaya çıkarıyor. Işık isimli bu yalancının karşısında yer alan iki kişi, halkın değişik iki kanadını temsil ediyor: İlk başta ona kanan bir bar kadınıyla, anlamasa da saygı gösteren bir köylü; okumamış, bilgisiz, basit iki insan. Ama bunlar içgüdüleri ve sezgileriyle doğruyu görüyorlar en sonunda. Erduran, halka güvenini belirtiyor böylece  İstanbul’da 1967 sonlarında oynanan oyun, kitap halinde basılmadı.
 
 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı