Biyografi

Sabahattin Ali Edebi Kişiliği Kısaca

Sabahattin Ali Edebi Kişiliği Kısa (Kısaca Özet) Sabahattin Ali Edebi kişiliği, üslup özellikleri ve eserlerinin konusu hakkında kısa özet bilgi
Sabahattin Ali edebiyata şiirle başladı. Sonra hikayeye yöneldi. Daha sonra roman dalında da güçlü ve başarılı ürünler meydana getirdi. Hikayelerinde Anadolu insanlarını ve Anadolu gerçeklerini keskin çizgilerle, ustalıklı bir realizm havası içinde yansıttı. Gözlem ve betimleme yönlerinden çok kuvvetli olduğundan, hikayelerinin çoğunun konusunu yaşayıp tanığı bulunduğu olaylardan seçti.
Romanları da başarılı olmakla birlikte, hikayelerinin seviyesine erişememiştir. Türkiye’de köye ve köylüye yönelik edebiyatın öncüler indendir. Bu alanda sonradan gelenler, onun açtığı izden yürüdüler. Ömrünün son yıllarında hikaye ve roman alanındaki çalışmalarını azaltarak, siyasi mizaha ağırlık veren yazar, çeşitli mizah dergileri de yayınlandı.

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı