Dersimiz

Tanışma ve Tanıştırma

Tanışma ve Tanıştırmanın Kuralları, Basit Bir Tanışma Örneği
Tanışacak iki kişi karşılaştığında önce gelen adını söylemeli, ardından diğeri kendini tanıtmalıdır. Biriyle tanışırken el sıkılır. El sıkışmak için baylar bayanların, küçükler büyüklerin el uzatmasını beklemelidir.
Adım, Bora Özcan.
 Memnun oldum. Benim adım da Aslı Yıldırım.
Ben de tanıştığımıza memnun oldum.
Tanıştırma konuşmaları zamana ve ortama göre bazı farklılıklar gösterir. Tanıştırma işini kim yapıyorsa kişilerin adını o söyler. Tanıştırma sırasında kişilerin mesleği, işi, varsa hobileri de söylenebilir.
Çocuklar, sizi bu yıl sınıfımıza yeni kaydolan arkadaşınızla tanıştırayım. Arkadaşınızın adı Mutlu Demir. Mutlu ve ailesi babalarının tayini nedeniyle Ankara’dan istanbul’a taşınmışlar. Mutlu eski okulunun futbol takımında oynuyormuş.

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Kapalı