Biyografi

Tarık Dursun K Kısaca Hayatı ve Eserleri

Tarık Dursun K Kısaca Hayatı ve Eserleri Hakkında Bilgi

İzmir’de doğdu. Ortaokuldan sonra okuyamadı. Yaşamını gazetecilikle kazandı.

Sanat yaşamına şiirle başladı. Sonra öyküye yöneldi. Öykülerinin konularını gençlik serüvenlerinden, işçilerin yaşamlarından, esnaf ve küçük memurların yaşam mücadelelerinden aldı. Bunları şiirli bir dille, yoğun bir duyarlıkla işledi.

Başlıca eserleri:

Şiir: Devriâlem (Cengiz Tuncer’le).

Öykü: Hasangiller, Vezir Düşü, Güzel Avrat Otu, Yabanın Adamları, 36 Kısım Tekmili Birden, Bağrıyanık Ömer ile Güzel Zeynep, İmbatla Dol Kalbim, Ona Sevdiğimi Söyle, Ömrüm Ömrüm, Aşk Allahaısmarladık.

Roman: Rıza Bey-Aile Evi, İnsan Kurdu, Denizin Kanı, Alçaktan Uçan Güvercin, Kurşun Ata Ata Biter, İyi Geceler Dünya, Ağaçlar Gibi Ayakta, Bizimkisi Zor Zanaat.

Çocuk romanı: Hoşça Kal Küçük.

Masal: Deve Tellâl Pire Berber İken, Bir Küçücük Aslancık Varmış.

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı