Biyografi

Zeyyat Selimoğlu Kimdir Hayatı ve Eserleri

Zeyyat Selimoğlu kimdir. Zeyyat Selimoğlu eserleri kitapları nelerdir. Zeyyat Selimoğlu hayatı ve eserleri hakkında bilgi

İstanbul’da doğdu. Alman Lisesinden sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Bir süre bir deniz şirketinde çalıştı.

Öyküleri, radyo oyunları ve Almancadan çevirileri ile tanındı. Konularını genellikle denizcilerin renkli, devinimli yaşamlarından aldı. Eserlerinde kişilerin iç dünyalarını başarılı bir şekilde yansıttı.

Zeyyat Selimoğlu Eserleri

Öykü: Kavganın Sonu ve Başı, Direğin Tepesinde Bir Adam, Kıç Üstünde Toplantı, Koca Denizde İki Nokta, Karaya Vurdu Deniz, Deprem, Soyunanlar, Çiçekli Dağ Sokağı, Gemi Adamları, Bir Şarkı Gibiydi, Aramızdaydı O Gün, Denizlerin İstanbul, Derin Dondurucu İçin Öykü.

Roman: Tutkunun Köşeleri.

Anı: Yeni Defter’den Eski Defter’e.

Çocuk kitabı: Yavru Kayık, Martılar Adası, Uyumsuz Nuri.
 

Daha Fazla Göster

ebilge

1983 Elazığ doğumluyum. Gazi Üniversitesi, Türk Halkbilimi ( 2008) mezunuyum. Kültürel Bellek sitesinin kurucusu, aynı zamanda tek içerik üreticisiyim. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Web sitesinin öncelikli amacı; Kültürümüzün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. İletişim kurmak isterseniz,serkan.gakko@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlamaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı